понедельник, 4 января 2016 г.

розробки уроків

Змінна і квантори
Мета:
·        Формувати вміння записувати загальні висловлювання та висловлювання про існування за допомогою кванторів;
·        Формувати вміння перекладати висловлювання, записані за допомогою кванторів, на українську мову;
·        Удосконалювати вміння знаходити відсоток від числа;
·        Удосконалювати вміння збільшувати(зменшувати) величину на певний відсоток;
·        Розвивати логічне мислення;
·        Виховувати культуру мови,  інтерес до предмету.

Методична мета:Застосування диференційованих завдань та роботи в    парах    для здійснення корекції знань та вмінь розв’язувати вправи на знаходження відсотка від числа

                                  Хід уроку
І.Орг. момент. (Психологічний настрій уроку)
Сьогодні чудовий день – п’ятниця. І не дивлячись на те, що всі трішки стомились наприкінці тижня, я готовий до нових відкриттів і роздумів. Цей урок я проживу красиво і успішно. Я вірю у мій успіх. Я бажаю успіху всім.

ІІ. Актуалізація опорних знань.
   Тест
Обрати правильну відповідь , із отриманих букв скласти слово.
1.     Висловлювання  « Усі метелики рожеві» - загальне.
 к) так;      у) ні.
2. Яке висловлювання неправильне:
    в) 50%- це половина величини
    л) 25%- чверть величини
    а) 20% - третина величини
    о) вся величина -  100%.
3. 5% у вигляді десяткового дробу:
    н) 0,05
     р) 50
     і) 0,5.
4. 20  % від 50 кг дорівнює:
  а) 25 кг,     б) 20 кг,      т) 10 кг.

5. Істинне чи хибне дане висловлювання:  Щоб знайти відсоток від числа, треба це число помножити на відповідний дріб
   л) хибне,     о)  істинне.
6. 0, 13 у вигляді відсотків:
  а) 1,3%,     б) 130%,     в) 13%.
7. Правильно побудоване заперечення до висловлювання « Усі кошенята пухнасті» під буквою:
  л) Усі кошенята не пухнасті
  р) Деякі кошенята не пухнасті.
 Розшифровуємо слово КВАНТОР. ( під час перевірки звернути увагу на останнє питання, на виконання закону логіки( закону виключеного третього)).

Ми зовсім нещодавно почули це слово.
А що таке квантор? ( символи, які дозволяють  записати твердження математичною мовою).
Які бувають квантори? (  квантор загальності та квантор  існування).
ІІІ. Пояснення.
Щоб записати висловлювання за допомогою квантора, треба:
1)    З’ясувати вид висловлювання та обрати потрібний квантор;
2)    Ввести змінну та позначення множини, в якій ця змінна знаходиться;
3)    Записати властивість обраної змінної;
4)    У дужках записати назву множини.
 Настанову на початку уроку можна записати таким реченням: Усі учні бажають успіхів однокласникам. Давайте запишемо за допомогою квантора. ……………
ІV. Закріплення.
Записати  за допомогою квантора( учень сам обирає висловлювання із пелюстки квітки).
 










1)    Усі діти полюбляють морозиво.
2)    Існують натуральні числа, які більше 36.
3)    Деякі птахи не вміють літати.
4)    Усі учні колегіуму мають значок.
У наступному завданні треба перекласти речення, записані за допомогою кванторів, на українську мову. Усно №120 (1-4).
Прочитати ще одне висловлювання .
ᴲ хϵ А: х уміє розв’язувати задачі на відсотки( А- множина учнів класу).
Отже, є учні , які не зовсім добре розв’язують ці задачі.
V.  Розв’язування  вправ.
На минулому уроці ви отримали карту для самооцінки, заповнили її. Ми відпрацювали перший пункт, ви знову оцінили свої знання. У більшості ця оцінка підвищилась. Нагадаю, що у контрольну роботу, яка буде на наступному тижні, будуть включені задачі на проценти . І сьогодні ми будемо працювати над знаходженням відсотка від числа.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА!
  (Роздати завдання по рівням).
Переглянути виконання завдань, деякі розв’язування озвучити.


Заповнити карту самооцінки( самооцінка після виконання корекційних завдань).

Комментариев нет:

Отправить комментарий